ტერაბანკმა საერთაშორისო კვლევითი სააგენტოს (SME Banking Agency) წარმომადგენლებს უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში სააგენტოს კოლექტივთან ერთად საქართველოში იმყოფებოდნენ ოთხი ქვეყნის, აზერბაიჯანის, უზბეკეთის, ყაზახეთისა და ყირგიზეთის, ბანკების წარმომადგენლები, რომელთაც შესაძლებლობა მიეცათ ადგილზე გასცნობოდნენ ტერაბანკის მიღწევებს მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობის, ასევე გარემოსდაცვითი და სოციალური პასუხისმგებლობის (ESG) მიმართულებით.
სტუმრები ტერაბანკის პეკინის ფილიალს ეწვივნენ, სადაც ბანკის მომსახურების სტანდარტებსა და სერვისებს გაეცნენ. შემდეგ კი სასტუმრო ბილტმორში ტერაბანკის მიკრო, მცირე და საშუალო ბიზნესის მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა კონსტანტინე მაქაცარიამ და გარემოსდაცვითი და სოციალური რისკების მენეჯერმა ლიკა ქარდავამ წარადგინეს პრეზენტაცია ბანკის მიდგომებსა და ინიციატივებზე მცირე და საშუალო ბიზნესების მხარდაჭერის ჭრილში.
შეგახსენებთ, რომ მიმდინარე თვეში, SME Banking Agency-ის ექსპერტთა გუნდმა ტერაბანკი საქართველოში მცირე და საშუალო ბიზნესის სექტორში მდგრადი ფინანსური საქმიანობის შეფასების საფუძველზე მოწინავე ფინანსურ ინსტიტუტებს შორის დაასახელა.

Terabank welcomed representatives of the international research agency, SME Banking Agency. As part of the visit, representatives from banks in four countries — Azerbaijan, Uzbekistan, Kazakhstan, and Kyrgyzstan — visited Georgia alongside the agency’s team. They had the opportunity to learn firsthand about Terabank’s achievements in supporting small and medium-sized enterprises (SMEs), as well as in environmental and social responsibility (ESG).
The guests visited Terabank’s Pekini branch, where they were introduced to the bank’s service standards and offerings. Afterwards, at the Biltmore Hotel, Konstantine Makatsaria, Head of Terabank’s Micro, Small, and Medium Business Management Department, and Lika Kardava, Environmental and Social Risk Manager, delivered a presentation outlining the bank’s approaches and initiatives in supporting SMEs.
It is worth noting that earlier this month, the SME Banking Agency’s team of experts named Terabank among the leading financial institutions in Georgia, based on their evaluation of sustainable financial practices in the SME sector.