ტერაბანკმა მეწარმე ქალებს, რომელთა მხარდაჭერაც ბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებაა, ბიზნესსაქმიანობების დაწყებისა და განვითარებისთვის საჭირო შესაძლებლობები წარუდგინა.
შეხვედრას „ბიზნესშესაძლებლობები ქალი მეწარმეებისთვის“, რომელიც სასტუმრო „პულმან თბილისი აქსის თაუერში“ 28 მარტს გაიმართა, 200-მდე მონაწილე დაესწრო. მათ შორის იყვნენ მეწარმე ქალები, რომლებიც აგროტურიზმის, სტუმარმასპინძლობის, განათლების და სხვა მიმართულებების ბიზნესებს არა მარტო დედაქალაქში, არამედ ქვეყნის რეგიონებშიც უძღვებიან ან ახლა აპირებენ საკუთარი საქმიანობების დაწყებას და სხვა მიმართულებებით საქმიანობებს არა მარტო დედაქალაქში, არამედ ქვეყნის რეგიონებშიც უძღვებიან. ღონისძიება მიზნად მეწარმე ქალებისთვის იმ სასარგებლო ინფორმაციის გაზიარებას ემსახურებოდა, რომელიც მათ საქმიანობის განვითარებასა და წინსვლაში დაეხმარება.
შეხვედრის მიმდინარეობისას ტერაბანკის მიკრო, მცირე და საშუალო ბიზნესის მართვის განყოფილების უფროსის მოადგილემ, ბექა ბიბილაშვილმა მეწარმე ქალებისთვის ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდაზე ისაუბრა, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსმა, თეონა ბაბუნაშვილმა მონაწილეებს ის პროგრამები გააცნო, რომლებსაც სააგენტო მცირე და საშუალო ბიზნესების მხარდასაჭერად ახორციელებს, ტერაბანკის ციფრული ტრანსფორმაციის მენეჯერმა, სანდრო კანდელაკმა კი მეწარმე ქალებს ბიზნესსაქმიანობის გაციფრულების მხარდამჭერი პლატფორმის, SaaSargeblo.ge-ის შესაძლებლობები წარუდგინა.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ქართული ტექნოლოგიური სტარტაპების Helio.AI-სა და Signify-ს წარმომადგენლებიც, რომლებმაც დამსწრეებს საკუთარი პროდუქტები, მომსახურებები და მათი გამოყენების უპირატესობები გააცნეს. ღონისძიების ბოლოს მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ, მნიშვნელოვანი და სასარგებლო ბიზნესკავშირები დაემყარებინათ.
მეწარმე ქალების მხარდაჭერა ტერაბანკის, როგორც გაეროს ქალთა გაძლიერების პრინციპებზე ხელმომწერი კომპანიის, კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი ნაწილია. ამ მიმართულებით ბანკს სხვადასხვა ინიციატივა აქვს განხორციელებული, რაც სამომავლოდაც გაგრძელდება.

Terabank supported women entrepreneurs by providing them with the necessary opportunities to start and grow their businesses.
Around 200 participants attended the "Business Opportunities for Women Entrepreneurs" meeting held at the Pullman Tbilisi Axis Tower hotel on March 28. These included women entrepreneurs in various sectors like agrotourism, hospitality, and education, from both the capital and other regions of the country. The event aimed to share valuable information to help women entrepreneurs develop and progress in their endeavors.
During the meeting, Beka Bibilashvili, Terabank's deputy head of micro, small, and medium business management, discussed improving financial access for women entrepreneurs. Head of the small and medium business development department, Teona Babunashvili from the agency "Enterprise Georgia" introduced participants to support programs for small and medium businesses. Sandro Kandelaki, Terabank's digital transformation manager, presented SaaSargeblo.ge, a platform supporting digitalization in business activities.
Representatives from Georgian tech startups Helio.AI and Signify also attended, showcasing their products and services and explaining their benefits to attendees. The event provided an opportunity for participants to establish important business connections.
Supporting women entrepreneurs is a significant part of Terabank's corporate social responsibility, aligned with the UN Women's Empowerment Principles. The bank has already implemented various initiatives in this area, with plans for further support in the future.