ტერაბანკმა პრე-აქსელერაციის პროგრამის გამარჯვებული გუნდი დააჯილდოვა
კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, ახალგაზრდების განათლებისა და ტექნოლოგიური სტარტაპების მხარდაჭერას კვლავაც ვაგრძელებთ. კიდევ ერთი ინიციატივა — ახალგაზრდებისთვის პრე-აქსელერაციის პროგრამა, რომელიც ჩვენი პარტნიორობით განხორციელდა, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ტექმეწარმეობისა და ინოვაციების განვითარების ცენტრისა და Zoomout-ის მიერ იყო ორგანიზებული.
6 კვირის განმავლობაში პრე-აქსელერაციის პროგრამის მონაწილე 24 გუნდი იდეების გენერირებასა და დახვეწაზე, იდეის პროტოტიპირებასა და ვალიდაციაზე, ბიზნესმოდელის შექმნაზე, სტარტაპების სამართავად საჭირო ფინანსური ცოდნის მიღებაზე, საინვესტიციო ფონდების მოძიებაზე, საგრანტო განაცხადების წერის ტექნიკებზე, იდეისა თუ პროექტის საინვესტიციო წარდგენის მომზადებაზე მუშაობდა. 16 თებერვალს კი პროგრამის დემო დღე ჩატარდა და გუნდების პროექტებიდან გამარჯვებულად Strive დასახელდა.
Strive ერთგვარი ონლაინსივრცეა, რომელიც ვიდეოთამაშების მატჩებს მოთამაშეებს მენტორის მოძებნასა და უნარების გაუმჯობესებაში ეხმარება, ამავდროულად, კი თავად მენტორებსაც, რომლებსაც ფრილანსერობა სურთ, საკუთარი შესაძლებლობების მონეტიზაციის საშუალებას აძლევს.
გამარჯვებული გუნდის წევრებს ტერაბანკმა ფულადი პრიზის სახით 10 000 ლარი გადასცა. მოხარულები ვართ, რომ ამ საინტერესო და სასარგებლო ინიციატივის პარტნიორები ვიყავით, ჩვენი წამახალისებელი ჯილდოთი კი  ნიჭიერ ახალგაზრდებს დამატებითი სტიმული მივეცით.

Terabank Awarded the Winning Team of the Pre-acceleration Program
As part of our corporate social responsibility, we continue to support youth education and technological startups. Another initiative — the pre-acceleration program for young people, implemented in partnership with Ilia State University Tech Entrepreneurship and Innovation Development Center and Zoomout.
Over 6 weeks, 24 teams participating in the pre-acceleration program worked on generating and refining ideas, prototyping and validating ideas, creating a business model, obtaining financial knowledge needed to manage startups, finding investment funds, mastering grant application techniques, and preparing investment presentations for their ideas or projects. On February 16, the demo day of the program was held, and Strive was named the winner among the projects.
Strive is an online platform that facilitates mentor matching and skill improvement for gamers, while also offering opportunities for mentors seeking freelance work to monetize their skills.
Terabank awarded a cash prize of 10,000 GEL to the members of the winning team. We are pleased to be partners in this engaging and beneficial initiative, and through our incentive award, we aim to provide further encouragement to talented young individuals.