ტერაბანკი SAAS ჰაკათონის მხარდამჭერია
ტერაბანკის სპონსორობით, 17-20 ივნისს, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში ახალგაზრდებისთვის SAAS (software as a service) ჰაკათონი გაიმართა. ღონისძიება ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის მეწარმეობისა და ინოვაციების განვითარების ცენტრისა და ილიაუნის Startup Grind-ის სტუდენტური წარმომადგენლობის ორგანიზებით ჩატარდა.
ჰაკათონში სულ 21 გუნდი მონაწილეობდა. 48 საათის განმავლობაში მათ პროგრამული უზრუნველყოფის, როგორც სერვისის თემაზე შექმნეს პირველადი პროდუქტები, რომლებიც ბიზნესსექტორის გამოწვევების გადაჭრაზეა ორიენტირებული. ჟიურიმ, რომელთა შორის ტერაბანკის მენეჯმენტის წარმომადგენლები იყვნენ, გამარჯვებულად გუნდი Ekomi დაასახელა. Ekomi-ს იდეა სპეციალური სერვის პლატფორმის შემუშავებას ითვალისწინებს, რომელიც მცირე და საშუალო მეწარმეებს პერსონალური კომერციული მობილური აპლიკაციების შექმნაში დაეხმარება. გამარჯვებულმა გუნდმა, პროდუქტის გასავითარებლად, ტერაბანკისგან პრიზის სახით 5000 ლარი მიიღო.
SAAS ჰაკათონი თემატურ მოხსენებებს, მენტორობას, სამუშაო სემინარებსა და პანელურ დისკუსიასაც აერთიანებდა. მასში ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების ინდუსტრიის წარმომადგენლები, ტექ ანტრეპრენერები, ტერაბანკის მენეჯმენტის წევრები და ბიზნესკლიენტებიც მონაწილეობდნენ.
ახალგაზრდების ტექნოლოგიური და ინოვაციური ინიციატივების ხელშეწყობა, ასევე, მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერა ტერაბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მნიშვნელოვანი მიმართულებებია. SAAS ჰაკათონის პარტნიორობაც სწორედ ბანკის კორპორაციულ-სოციალური პასუხისმგებლობის ნაწილს წარმოადგენდა.

A SAAS hackathon was held with the support of Terabank
With the support of Terabank, on June 17–20, a SAAS (software as a service) hackathon was held at Ilia State University. The event was organized by the Entrepreneurship and Innovation Development Center of Ilya State University and Startup Grind.
A total of 21 teams participated in the hackathon. Within 48 hours, they created the first software-as-a-service products focused on solving business sector challenges. The jury, among which were representatives of the Terabank management, named the team Ekomi as the winner. The idea of Ekomi is to develop a special service platform that will help small and medium entrepreneurs create personal and commercial mobile applications. The winning team received 5,000 GEL as a prize from Terabank for product development.
The SAAS Hackathon also included thematic presentations, mentorships, workshops, and panel discussions. Representatives of the technology and innovation industry, tech entrepreneurs, Terabank management members, and business clients also participated in it.
Promotion of technological and innovative initiatives by young people as well as support of small and medium-sized businesses are important directions of Terabank's corporate social responsibility. The SAAS hackathon partnership was part of the bank's corporate social responsibility.