„ტერას ონლაინკატალოგი 100 ქართული ბიზნესისთვის“ Meliora 2022-ის გამორჩეული პროექტია
საქართველოს პასუხისმგებელი ბიზნესის კონკურსზე Meliora 2022 „ტერას ონლაინკატალოგი 100 ქართული ბიზნესისთვის“ გამორჩეულ პროექტად დასახელდა. მან სერტიფიკატი კატეგორიაში „კეთილსინდისიერი საქმიანობა ბაზარზე“ მიიღო.
მიმდინარე წელს ამ კატეგორიაში, განაცხადების ნაკლებობის გამო, კონკურსი ვერ შედგა, თუმცა ჟიურიმ ტერაბანკის ინიციატივა, როგორც გამორჩეული პროექტი, სერტიფიკატით აღნიშნა.
„ტერას ონლაინკატალოგი 100 ქართული ბიზნესისთვის“ 2022 წელს განხორციელდა და იგი ტერაბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მნიშვნელოვანი მიმართულების, მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერას, კონკრეტულად კი ონლაინსივრცეში ბანკის ბიზნესკლიენტების პოპულარიზაციასა და წარმოჩენას ემსახურებოდა. სარეკლამო სააგენტო „ვინდფორსთან“ პარტნიორობით, შეიქმნა ონლაინკატალოგი (terabank.ge), რომელიც 100 ქართულ მცირე და საშუალო ბიზნესკომპანიას აერთიანებდა და ფეისბუქსა და ტერაბანკის ვებგვერდზე იყო განთავსებული.
ერთგვარი ელექტრონული გზამკვლევი ადამიანებს საშუალებას აძლევდა, დაეთვალიერებინათ მასში წარმოდგენილი კომპანიების პროდუქტები და სერვისები, სურვილის შემთხვევაში, მარტივად დაჰკავშირებოდნენ მწარმოებელს და თავადაც შეეწყოთ ხელი ამ ბიზნესის წარმატებისთვის. პროექტმა გაზარდა კატალოგში წარმოდგენილი ბიზნესკომპანიების ონლაინცნობადობა, მათი ტრადიციულ მედიაში წარმოჩენის ხარისხი და სხვა მცირე და საშუალო ბიზნესების დაინტერესებაც გამოიწვია.
ევროკავშირისა (EU) და კონრად ადენაუერის ფონდის (KAS) მხარდაჭერით,  საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის (CSRDG) ორგანიზებით, საქართველოს პასუხისმგებელი ბიზნესის კონკურსი Meliora 2022 წელს უკვე მეოთხედ ჩატარდა. კონკურსის მიზანი საქართველოში კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის განვითარება და საზოგადოებაში მისი პოპულარიზაციაა. აღსანიშნავია, რომ ტერაბანკმა პროექტისთვის 50 ბიზნესკლიენტის მხარდაჭერის შესახებ 2021 წელს Meliora-ს ჯილდო ერთ-ერთ მთავარ ნომინაციაში — მცირე ბიზნესისა და დაზარალებული სექტორების მხარდაჭერა COVID-19-ის პანდემიის პერიოდში მიიღო.

Meliora 2022 Names Terabank's Online Catalog for 100 Georgian Businesses an Outstanding Project
Meliora 2022 named Terabank's Online Catalog for 100 Georgian Businesses an outstanding project at the responsible businesses of Georgia award competition. Terabank also received a certificate in the "Honest Activity in the Market" category.
Even though the competition in this category was not held this year due to a lack of applications, the jury recognized Terabank’s initiative as an outstanding project and awarded the certificate.
"Terabank's Online Catalog for 100 Georgian Businesses project took place in 2022 and it served to support small and medium-sized businesses, an important direction of Terabank's corporate social responsibility, specifically to promote and present the bank's business clients online. In partnership with Windforce advertising agency, an online catalog was created (terabank.ge) which united 100 Georgian small and medium business companies and Facebook and Terabank. The catalog was made available on the bank’s website.
This electronic directory enabled people to look at the products and services of the companies represented in it and easily contact the companies if they so desired. The project increased the online awareness of the participating business companies as well as the quality of their presence in traditional media while also raising the interest of other small and medium-sized businesses to also participate in the catalog project.
The Meliora 2022 Georgian Responsible Business Competition was held for the fourth time this year with the support of the European Union (EU) and the Konrad Adenauer Foundation (KAS) and organized by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG). The purpose of the competition is to develop corporate social responsibility in Georgia and promote it in society. Terabank received the Meliora award in 2021 for its project supporting 50 business clients in the “Supporting Small Businesses and Affected Sectors during the COVID-19 Pandemic” category.