ტერაბანკი Nasdaq Calypso-ს საერთაშორისო პლატფორმას დანერგავს
ქვეყნის ხუთი წამყვანი კომერციული ბანკი - ტერაბანკი, ლიბერთი, ბაზისბანკი, საქართველოს ბანკი და თიბისი - ერთობლივად დანერგავენ საერთაშორისო პლატფორმას Nasdaq Calypso, რომელიც საქართველოს საბანკო სექტორის სახაზინო ინფრასტრუქტურის ტრანსფორმაციას შეუწყობს ხელს.
პროექტი ხორციელდება „საქართველოს ფინანსური ბაზრების განვითარების პროგრამის“ (GMAP) ფარგლებში, საქართველოს ეროვნული ბანკის მხარდაჭერითა და საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაციის (GFMTA) ეგიდით.
Nasdaq Calypso-ს დანერგვა ბანკებს შესაძლებლობას მისცემს გამოიყენონ თანამედროვე, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი სახაზინო პლატფორმა, რაც ფინანსური ბაზრის შემდგომ განვითარებასა და ეფექტიანობის ზრდას უზრუნველყოფს.

Terabank to Implement the Nasdaq Calypso International Platform
Five of Georgia's leading commercial banks—Terabank, Liberty, Basisbank, Bank of Georgia, and TBC—will jointly implement the Nasdaq Calypso international platform, contributing to the transformation of the treasury infrastructure of Georgia's banking sector.
The project is being implemented as part of the Georgian Financial Markets Development Program (GMAP), with the support of the National Bank of Georgia and under the auspices of the Georgian Financial Markets Treasuries Association (GFMTA).
The implementation of Nasdaq Calypso will enable the participating banks to adopt a modern treasury platform that meets international standards, supporting the continued development of Georgia's financial market and enhancing its overall efficiency.