ტერაბანკი განათლების მხარდაჭერის მიზნით ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან კოოპერაციული სწავლების მიმართულებით თანამშრომლობას იწყებს
სიახლეები 24 December 2025
ტერაბანკსა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის მიზანი პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის - "ფინანსური სერვისები" რეალურ სამუშაო გარემოში კოოპერაციული სწავლების ფორმატით განხორციელებაა.
მემორანდუმის ფარგლებში ტერაბანკი განსაზღვრული მოდულების პრაქტიკულ ნაწილში ჩაერთვება,  კოოპერაციული სწავლების რეალურ გარემოში ეფექტიანად წარმართვის მიზნით კი საჭირო მატერიალურ-ტექნიკურ ბაზასა და სასწავლო რესურსებს, ამავდროულად, პროფესიული სტუდენტების სწავლებასა და შეფასებას უზრუნველყოფს.
განათლების მხარდაჭერა ტერაბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებაა. აღნიშნული თანამშრომლობა კიდევ ერთი ნაბიჯია ახალგაზრდებისთვის მეტი პრაქტიკული შესაძლებლობის შექმნისა და პროფესიული განათლების გაძლიერების კუთხით.

Terabank is Launching a Partnership with Batumi Shota Rustaveli State University in the Field of Cooperative Education
News 24 December 2025
A Memorandum of Cooperation has been signed between Terabank and Batumi Shota Rustaveli State University, the purpose of which is to implement the vocational educational program ‘Financial Services’ in a real working environment through a cooperative learning format.
Within the framework of the memorandum, Terabank will be involved in the practical component of designated modules and, in order to ensure the effective implementation of cooperative learning in a real work environment, will provide the necessary material and technical base and educational resources, as well as support the training and assessment of vocational students.
Supporting education is one of the key areas of Terabank’s corporate social responsibility. This collaboration represents another step toward creating more practical opportunities for young people and strengthening vocational education.”