ტერაბანკის ორგანიზებით მწვანე დაფინანსების შესახებ ვებინარი ჩატარდა
6 ნოემბერს ტერაბანკის ორგანიზებით გაიმართა ვებინარი, რომელიც მწვანე დაფინანსების შესაძლებლობებსა და კრიტერიუმებს, მათ შორის მწვანე ტაქსონომიასა და ახალ უნივერსალურ საგრანტო პროგრამას დაეთმო.
ვებინარს უძღვებოდნენ ეროვნული ბანკის მდგრადი დაფინანსების განყოფილების ხელმძღვანელი სალომე თვალოძე და სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ლაშა ბოსტაშვილი. შეხვედრის მიზანი იყო ბიზნესებისთვის მნიშვნელოვანი ახალი შესაძლებლობებისა და რეგულაციების გაცნობა, რომლებიც ხელს უწყობს მათ საქმიანობაში ეკო-სტანდარტების დანერგვას.
ტერაბანკი მომავალშიც განაგრძობს მსგავსი საგანმანათლებლო შეხვედრების ორგანიზებას, რათა ხელი შეუწყოს მცირე და საშუალო ბიზნესების მწვანე ტრანსფორმაციის პროცესს საქართველოში.

News 12 ნოემბერი 2025
On November 6, Terabank organized a webinar dedicated to green financing opportunities and criteria, including the Green Taxonomy and the new Universal Grant Program.
The webinar was hosted by Salome Tsalodze, Head of the Sustainable Financing Department at the National Bank of Georgia, and Lasha Bostashvili, Head of the SME Development Department at the “Produce in Georgia” Agency. The aim of the meeting was to introduce businesses to new opportunities and regulations that promote the implementation of eco-standards in their operations.
Terabank will continue to organize similar educational events in the future to support the green transformation of small and medium-sized businesses in Georgia.