ტერაბანკი ახალგაზრდების განათლებისა და აგროსექტორის განვითარების ხელშეწყობას აგრძელებს. ბანკი საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის სტუდენტებს, რომლებსაც პრაქტიკული საგნის „აგრო პროექტის“ ფარგლებში საუკეთესო აკადემიური მოსწრება ექნებათ, სტიპენდიას გადასცემს.
ტერაბანკი ახალგაზრდების განათლებისა და აგროსექტორის განვითარების აქტიური მხარდამჭერია. სწორედ ამ მხარდაჭერას ემსახურებოდა აგროფორუმი, რომელიც ბანკთან პარტნიორობით, აგრარულ უნივერსიტეტში, 27 სექტემბერს ჩატარდა. აგროფორუმზე სტუდენტებმა მთელი სემესტრის განმავლობაში მოყვანილი ერთწლიანი კულტურების მოსავალი წარადგინეს.
ფორუმს აგროკომპანიების წარმომადგენლები და უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულები ესწრებოდნენ. სტუმრებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის რექტორმა, ვახტანგ ლეჟავამ და აგრონომიისა და ლანდშაფტის მენეჯმენტის სკოლის დეკანმა, თეო ურუშაძემ, რომლებმაც პარტნიორ კომპანიებს პროექტში მონაწილეობისთვის მადლობა გადაუხადეს. აგროფორუმის მონაწილე სტუდენტებს კი ტერაბანკმა, როგორც ღონისძიების პარტნიორმა, ბრენდირებული სამახსოვრო ნივთები გადასცა.
ინიციატივა ტერაბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მნიშვნელოვანი მიმართულებების — ახალგაზრდების სწავლისა და აგროსექტორის მხარდაჭერას ემსახურება.

Terabank will give scholarships to students at the Agricultural University of Georgia
Terabank continues to support youth education and the development of the agricultural sector.  The bank will award scholarships to undergraduate students of the Agricultural University of Georgia who achieve the best academic performance in the practical course 'Agro Project'.
Terabank is an active supporter of youth education and the agricultural sector. One example of this support was the AgroForum, held on September 27 at the Agricultural University of Georgia  in partnership with the bank. During the forum, students presented the harvests of annual crops they had cultivated throughout the semester.
The forum was attended by representatives of agricultural companies and university alumni. Guests were addressed by the Rector of the Georgian Agrarian University, Vakhtang Lejava, and the Dean of the School of Agronomy and Landscape Management, Teo Urushadze, who thanked partner companies for participating in the project. As a partner of the event, Terabank presented branded souvenirs to the students who participated in the AgroForum.
This initiative aligns with Terabank’s corporate social responsibility priorities — supporting youth education and the agricultural sector.