უკვე 2 წელზე მეტია, რაც ტერა ლიზინგი მოქნილ პირობებს სთავაზობს მეწარმეებს მძიმე ტექნიკისა და მანქანა-დანადგარების, ხოლო ფიზიკურ პირებს მსუბუქი ავტომობილების შესაძენად.
მიმდინარე წელს ტერა ლიზინგი გამოეყო ბანკის სტრუქტურას და ტერაბანკის შვილობილ კომპანიად ჩამოყალიბდა. წარმატებული საქმიანობის 2 წლის თავზე, კომპანიამ 150-მდე მცირე, საშუალო და მსხვილი ბიზნესი დააფინანსა და ამ დროისთვის მისი პორტფელი 48 მილიონ ლარს შეადგენს.
ტერა ლიზინგი 2023 წელს შეიქმნა ტერაბანკის მენეჯმენტისა და ფინტექ-სტარტაპ „Bizon.ge“-ს შორის ურთიერთმომგებიანი თანამშრომლობის საფუძველზე. შეთანხმების შემდეგ ორივე მხარე ერთობლივად შეუდგა სალიზინგო საქმიანობას ბანკის მსხვილი ინვესტიციის მხარდაჭერით.
ტერა ლიზინგი საქმიანობას ჩვეულ რეჟიმში განაგრძობს. მომსახურების მიღება შესაძლებელია როგორც ოფისში ვიზიტით, ასევე ვებგვერდზე განაცხადის შევსების გზით.

For more than two years now, Tera Leasing has been offering entrepreneurs flexible leasing conditions for acquiring heavy machinery and equipment, while also providing individuals with opportunities to purchase passenger vehicles.
This year, Tera Leasing separated from the bank’s structure and was established as a subsidiary of Terabank. Following two years of successful operations, the company has financed around 150 small, medium, and large businesses, and its portfolio currently amounts to 48 million GEL.
Tera Leasing was founded in 2023 as a result of a mutually beneficial collaboration between Terabank’s management and the fintech startup Bizon.ge. After the agreement, both parties jointly launched leasing operations with the support of a major investment from the bank.
Tera Leasing continues its activities in the usual mode. Services are available both through office visits and by filling out an online application on the website.