26 ივნისს ტერაბანკის ორგანიზებით ბიზნესკლიენტებისთვის ვებინარი ჩატარდა
ბიზნესკლიენტებისთვის ორგანიზებული ვებინარების სერიის ფარგლებში კიდევ ერთი საინტერესო შეხვედრა, „მზის ელექტროსადგურების მშენებლობა და მწვანე დაფინანსება“, გაიმართა.
ვებინარზე ტერაბანკის მიკრო, მცირე და საშუალო ბიზნესის განყოფილების უფროსის მოადგილემ, ბექა ბიბილაშვილმა და კომპანია Shine Energy-ის დამფუძნებელმა, ნინო გადელიამ, ამომწურავად ისაუბრეს სახელმწიფო სუბსიდირების პროექტებზე, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ ახალი პროდუქტის პირობებსა და მზის ენერგიაზე დაფუძნებული ინვესტიციების შესაძლებლობებზე.
სპიკერებმა დამსწრეებს გააცნეს ტერაბანკის მწვანე შეთავაზებები და მზის ელექტროსადგურების როგორც ტექნიკური, ისე ფინანსური დეტალები. შეხვედრა შეეხო საქართველოში მზის ენერგიის პოტენციალს, მოქმედ რეგულაციებსა და ნებართვების მიღების პროცესს, ელექტროსადგურების მუშაობის პრინციპებს და პრაქტიკულ სარგებელს.

On June 26, a Webinar Was Held for Business Clients Organized by Terabank
As part of the webinar series organized for business clients, another engaging session titled “Construction of Solar Power Plants and Green Financing” was held.
During the webinar, Beka Bibilashvili, Deputy Head of Terabank’s Micro, Small, and Medium Business Division, and Nino Gadelia, Founder of Shine Energy, provided in-depth insights into government subsidy programs, the terms of a new product from the Enterprise Georgia, and investment opportunities in solar energy.
The speakers introduced attendees to Terabank’s green offers and shared both the technical and financial details of solar power plants. The session covered the potential of solar energy in Georgia, current regulations and the permit acquisition process, the operating principles of power plants, and the practical benefits they provide.