ტერაბანკი ახალგაზრდების განათლებისა და აგროსექტორის განვითარების ხელშეწყობას აგრძელებს. ბანკი საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის სტუდენტებს, რომლებსაც პრაქტიკული საგნის „აგრო პროექტის“ ფარგლებში საუკეთესო აკადემიური მოსწრება ექნებათ, მეოთხე კურსის მეორე სემესტრის გადასახადს დაუფარავს.
ტერაბანკი ახალგაზრდების განათლებისა და აგროსექტორის განვითარების აქტიური მხარდამჭერია. სწორედ ამ მხარდაჭერას ემსახურებოდა აგროფორუმი, რომელიც ბანკთან პარტნიორობით, აგრარულ უნივერსიტეტში, 26 სექტემბერს ჩატარდა. აგროფორუმზე სტუდენტებმა მთელი სემესტრის განმავლობაში მოყვანილი ერთწლიანი კულტურების მოსავალი წარადგინეს.
ფორუმს აგროკომპანიების წარმომადგენლები და უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულები ესწრებოდნენ. სტუმრებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის რექტორმა, ვახტანგ ლეჟავამ და აგრონომიისა და ლანდშაფტის მენეჯმენტის სკოლის დეკანმა, თეო ურუშაძემ, რომლებმაც პარტნიორ კომპანიებს პროექტში მონაწილეობისთვის მადლობა გადაუხადეს. აგროფორუმის მონაწილე 17 სტუდენტს კი ტერაბანკმა, როგორც ღონისძიების პარტნიორმა, ბრენდირებული სამახსოვრო ნივთები გადასცა.
ინიციატივა ტერაბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მნიშვნელოვანი მიმართულებების — ახალგაზრდების სწავლისა და აგროსექტორის მხარდაჭერას ემსახურება.

Terabank continues to promote youth education by offering financial support. The bank will cover the tuition fees for the second semester of the fourth year for undergraduate students who achieve the best academic results in the practical course "Agro Project."
As an active supporter of youth education and agro-sector development, Terabank reaffirmed its commitment through its partnership with the Agrarian University of Georgia at the Agroforum held on September 26. At the event, students presented the results of their semester-long cultivation of annual crops.
The Agroforum, attended by representatives of agricultural companies and university alumni, featured speeches from Vakhtang Lezhava, Rector of the Agrarian University of Georgia, and Theo Urushadze, Dean of the School of Agronomy and Landscape Management, who expressed gratitude to the partner companies involved. Terabank also presented branded souvenirs to 17 participating students.
This initiative reflects Terabank's dedication to its corporate social responsibility, particularly in supporting youth education and the development of the agro-sector.