მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდასაჭერად საინფორმაციო შეხვედრები გრძელდება
10, 12, და 13 ივნისს ტერაბანკმა ბათუმში, ზუგდიდსა და ქუთაისში მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებთან საინფორმაციო შეხვედრები გამართა.
ღონისძიებების მიმდინარეობისას 200-მდე ადგილობრივმა სტუმარმა დეტალური ინფორმაცია მიიღო სუბსიდირების სახელმწიფო პროგრამების, ტერაბანკისა და ტერა ლიზინგის შესაბამისი პროდუქტების შესახებ. ტერაბანკის, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ და ტერა ლიზინგის წარმომადგენლებმა მათ დეტალურად გააცნეს გირაოს საგარანტიო სქემის, Start up სესხებისა და უგირავნო ბიზნეს სესხების პირობები, ექსპორტის მხარდამჭერი და საკონსულტაციო ცენტრების სერვისები, ტერა ლიზინგისა და სახელმწიფო პროგრამების შეთავაზებები მცირე და საშუალო ბიზნესებისთვის.
ტერაბანკის ინიციატივით, მცირე და საშუალო ბიზნესების მხარდასაჭერად, საინფორმაციო შეხვედრები მთელი საქართველოს მასშტაბით რეგულარულად ტარდება. საგულისხმოა, რომ ღონისძიებები მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლების მხრიდან დიდ დაინტერესებას იწვევს. ინიციატივის განხორციელებას ტერაბანკი სამომავლოდაც განაგრძობს.

Informative Meetings to Support Small and Medium Businesses Continue
On June 10, 12, and 13, Terabank organized information meetings with representatives of small and medium businesses in Batumi, Zugdidi, and Kutaisi. These events aimed to provide detailed information about state subsidy programs and relevant products offered by Terabank and Tera Leasing.
During the meetings, attendees received comprehensive information about various financial support options, including the collateral guarantee scheme, start-up loans, and unsecured business loans. Additionally, the services of export support and consulting centers, as well as the offers from Tera Leasing and state programs designed for small and medium businesses, were thoroughly introduced by representatives from Terabank, the agency "Enterprise Georgia," and Tera Leasing.
Terabank regularly holds these meetings across Georgia to support small and medium-sized businesses. The initiative has generated significant interest among business representatives, and Terabank plans to continue these efforts in the future.