ტერაბანკისა და ტერა ლიზინგის სპონსორობით, თბილისში აგროტექნოლოგიებისა და აგროინოვაციების ფორუმი ჩატარდა.
ღონისძიებამ 200-მდე დამსწრე — ფერმერები, მწარმოებლები, ტექნოლოგიური მეწარმეები, სტარტაპები, ინვესტორები, საერთაშორისო მისიებისა და ორგანიზაციების წარმომადგენლები გააერთიანა. ფორუმის მიმდინარეობისას მონაწილეებსა თუ სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ, ადგილობრივი და საერთაშორისო სპიკერებისგან სასარგებლო რეკომენდაციები მიეღოთ, აქტუალური საკითხების შესახებ პანელური დისკუსიებისთვის მოესმინათ და ახალი კავშირები დაემყარებინათ. საგულისხმოა, რომ ღონისძიების მნიშვნელოვანი ნაწილი ადგილობრივი სტარტაპების პრეზენტაციებსა და ქართული აგროტექნოლოგიებისა და აგროინოვაციების გამოფენას დაეთმო.
ტერაბანკის ერთ-ერთი მიზანი აგრარულ სფეროში მრავალფეროვანი ბიზნესების განვითარების მხარდაჭერა, ახალი სამუშაო ადგილების შექმნა და თანამედროვე სამეწარმეო კულტურის დამკვიდრებაა. შესაბამისად, ფორუმის მხარდაჭერამ კიდევ ერთხელ გამოხატა იმ ბიზნესების ხელშეწყობა, რომლებიც აგრომიმართულებით საქმიანობენ.
ღონისძიება ორგანიზებული იყო სტარტაპ ბიუროს მიერ, USAID-ის სოფლის მეურნეობის პროგრამის მხარდაჭერით. ტერაბანკსა და ტერა ლიზინგთან ერთად, ფორუმის პარტნიორებს წარმოადგენდნენ საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო და Future Agro Challenge Georgia.

The Georgian Agritech and Agro Innovations Forum was held in Tbilisi with the sponsorship of Terabank and Tera Leasing.
The event brought together about 200 participants - farmers, entrepreneurs, technological entrepreneurs, startups, investors, representatives of international missions and organizations. During the forum, participants and guests had the opportunity to receive useful recommendations from local and international speakers, listen to panel discussions on current issues and make new connections. A significant part of the event was devoted to the presentations of local startups and the exhibition of Georgian agro-technologies and agro-innovations.
One of the goals of Terabank is to support the development of diverse businesses in the agricultural sector, create new jobs and establish a modern entrepreneurial culture. Accordingly, the support of the forum once again expressed the promotion of those businesses that are engaged in agro-management.
The event was organized by the Startup Bureau with support from the USAID Agriculture Program. Along with Terabank and Tera Leasing, the partners of the forum were represented by the Innovation and Technology Agency of Georgia and Future Agro Challenge Georgia.