ტერაბანკმა FMO-სთან 45 მილიონი ლარის ოდენობის სასესხო ხელშეკრულება გააფორმა
ტერაბანკმა ნიდერლანდების განვითარების ბანკთან 45 მილიონი ლარის მოცულობის გრძელვადიანი სასესხო ხელშეკრულება გააფორმა. მიღებული დაფინანსება ტერაბანკის პრიორიტეტული მიმართულებების - მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარებასა და ახალგაზრდა მეწარმეების მხარდაჭერას მოხმარდება.
ახალი თანამშრომლობა კიდევ ერთხელ ადასტურებს ნიდერლანდების განვითარების ბანკის მიერ ტერაბანკისა და საქართველოში საინვესტიციო საქმიანობის მხარდაჭერას. მნიშვნელოვანია, რომ მიღებული დაფინანსება საქართველოში ფინანსურ რესურსებზე ხელმისაწვდომობისა და საინვესტიციო პოტენციალის ზრდას შეუწყობს ხელს.
ტერაბანკსა და ნიდერლანდების განვითარების ბანკს შორის გრძელვადიან ურთიერთობას საფუძველი 2017 წელს ჩაეყარა. ბანკმა FMO-სგან 30 მილიონი ლარის ოდენობის ინვესტიცია გასულ წელსაც მიიღო.

Terabank Signed 45 million GEL Loan Agreement with the Netherlands Development Bank
Terabank signed a 45 million GEL long-term loan agreement with the Netherlands Development Bank. The received financing will be used for Terabank's priority directions - development of small and medium-sized businesses and support to young entrepreneurs.
The new cooperation once again confirms the support of the Netherlands Development Bank for Terabank and investment activities in Georgia. It is important that the received funding will contribute to the growth of access to financial resources and investment potential in Georgia.
The foundation of the long-term relationship between Terabank and the Netherlands Development Bank dates to 2017. Terabank also received an investment of 30 million GEL from the Netherlands Development Bank last year