ტერაბანკმა მცირე და საშუალო ბიზნესების მხარდასაჭერად მორიგი საინფორმაციო შეხვედრები გამართა. აპრილის განმავლობაში, მთელი საქართველოს მასშტაბით, ამგვარი შეხვედრები თბილისში, მარნეულში, თელავში, გორში, ქუთაისში, ზუგდიდში, ფოთსა და
ბათუმში ჩატარდა და მათ ტერაბანკის 500-მდე მცირე და საშუალო ბიზნესკლიენტი დაესწრო.
შეხვედრების მიმდინარეობისას ტერაბანკის მცირე და საშუალო ბიზნესის მართვის განყოფილების უფროსის მოადგილემ, ბექა ბიბილაშვილმა მონაწილეებს დაფინანსების არსებული შესაძლებლობები, სახელმწიფო სუბსიდირების პროგრამები, მათი სპეციფიკა, შეთავაზებები და სხვა აქტუალური საკითხები გააცნო. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა სტარტაპ სესხებზე, რომლებიც ტერაბანკმა მომხმარებლებს სულ ახლახან წარუდგინა. პროდუქტი მთლიანად სახელმწიფო სუბსიდირების პროგრამებზეა მორგებული და მეწარმეების დაფინანსებას მხოლოდ საპროგნოზო შემოსავლების საფუძველზე ითვალისწინებს. საგულისხმოა, რომ სტარტაპ სესხები ძირითადად მეწარმე ქალებზეა გათვლილი. შეხვედრების ბოლოს ბექა ბიბილაშვილმა დამსწრე ბიზნესკლიენტების შეკითხვებსაც უპასუხა და მათი გამოწვევებიც მოისმინა.
აღსანიშნავია, რომ თბილისში გამართულ ღონისძიებაში სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ლაშა ბოსტაშვილიც მონაწილეობდა. მან ტერაბანკის ბიზნესკლიენტებს სააგენტოს პროგრამები და მათ ფარგლებში არსებული შესაძლებლობები და ბენეფიტები წარუდგინა.
მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერა ტერაბანკის სტრატეგიული, მნიშვნელოვანი მიმართულებაა. სწორედ ამ მხარდაჭერის ნაწილს წარმოადგენს საინფორმაციო შეხვედრები, რომლებიც 2021 წლიდან მთელი საქართველოს მასშტაბით იმართება და ბიზნესებს საკუთარი საქმიანობების განვითარებაში ეხმარება.

Informational Meetings to Support Small and Medium Businesses Continue
Terabank held another informational meeting to support small and medium-sized businesses. During the month of April, meetings were held in Tbilisi, Marneuli, Telavi, Gori, Kutaisi, Zugdidi, Poti and Batumi. Approximately 500 small and medium Terabank business customers took part.
During the meetings, Beka Bibilashvili, Deputy Head of Terabank's Small and Medium Business Management Department, introduced participants to existing funding opportunities, state subsidy programs and their specifics, offers and other relevant issues. Special attention was paid to start-up loans which Terabank has recently offered its customers. The loans are fully adapted to state subsidy programs and provide financing for entrepreneurs on the basis of their forecasted income. Additionally, the startup loans are targeting women entrepreneurs. At the end of the meeting, Beka Bibilashvili answered questions and discussed the challenges facing businesses.
Lasha Bostashvili, Head of the Small and Medium Business Development Department of the Produce  in Georgia agency, also participated in the Tbilisi meeting. He presented Terabank's business customers with the agency's programs and the opportunities and benefits available for them.
Supporting small and medium-sized businesses is an important and strategic direction for Terabank. The informational meetings will continue to be held throughout Georgia.