ტერაბანკი საქართველოში Visa B2B Connect-ს ნერგავს
ტერაბანკი აანონსებს Visa B2B connect-ის პლატფორმის დანერგვას Visa-სთან პარტნიორობის ფარგლებში და სულ მალე ბიზნესკლიენტებს ყველაზე სწრაფ, მოქნილ და უსაფრთხო საერთაშორისო ანგარიშსწორების სერვისს შესთავაზებს. ეს არის მნიშვნელოვანი მოვლენა ტერაბანკისთვის, ვინაიდან ის არის პირველი ფინანსური ინსტიტუტი საქართველოში, რომელიც Visa-ს უახლეს პლატფორმას Visa B2B Connect-ს გამოიყენებს.
“ჩვენი მიზანია, რომ ტერაბანკის კლიენტებს ჰქონდეთ შესაძლებლობა ისარგებლონ უახლესი, გამჭირვალე და ყველაზე ინოვაციური სევრისებით. სწორედ ამიტომ, ვფიქრობთ რომ Visa B2B Connect-ის პლატფორმაში გაწევრიანება ხელს შეუწყობს საქართველოს ბიზნეს სექტორის გაძლიერებას და ჯანსაღი ფინანსური ეკოსისტემის ჩამოყალიბებას კორპორატიული კლიენტებისთვის. ტერაბანკის გაწევრიანება B2B Connect-ის პლატფორმაში, კიდევ ერთხელ ადასტურებს ჩვენს მისწრაფებებს ციფრული ინოვაციების მიმართულებით და უცხოური ბიზნესების დაინტერესებასა და პარტნიორობის შესაძლებლობას საქართველოში.“ - აცხადებს ტერაბანკის გენერალური დირექტორი თეა ლორთქიფანიძე.
Visa B2B Connect არის ყველაზე ინოვაციური, არა საბარათე, ბანკიდან ბანკში შეტყობინებებისა და ანგარიშსწორების სერვისი, რომელიც შემუშავებულია ფინანსური ინსტიტუტებისთვის, რათა მათ კლიენტებს საშუალება მიეცეთ განახორციელონ და მიიღონ საერთაშორისო გადახდები მსოფლიოს 107 ქვეყანაში. ტრადიციული მეთოდებისგან განსხვავებით, Visa B2B Connect არის ყველაზე სწრაფი ანგარიშწორების სერვისი, ვინაიდან ასახავს ტრანზაქციებს 24-დან 48 სთ-ის მონაკვეთში, მიმღები ქვეყნიდან გამომდინარე. აღნიშნული სერვისი წარმოადგენს უპირობო კონკურენტულ სარგებელს ყველა კლიენტისთვის, ვინაიდან სერვისის მიღება შესაძლებელი იქნება როგოც დისტანციურად, ტერაბანკის მობილური აპლიკაციის საშუალებით, ასევე ტერაბანკის ფილიალებში.
ტერაბანკი 1999 წლიდან  ქართულ საფინანსო სექტორში მნიშვნელოვან პოზიციას იკავებს. მისი მისიაა, გამორჩეული და ინდივიდუალური მომსახურებით ხელი შეუწყოს მეწარმეებს, მათთან დასაქმებულ ადამიანებსა და მათ მომხმარებლებს ბიზნესისა და პირადი ფინანსური ამოცანების გადაჭრაში. Visa B2B Connect-ის დანერგვით, ტერაბანკი კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს მის ერთგულებას ინოვაციებისადმი და უზრუნველყოფს უმაღლესი დონის მომსახურებას მცირე, საშუალო და მსხვილი კორპორატიული კლიენტებისთვის.

Terabank announces the implementation of Visa B2B connect with Visa, the world leader in digital payments. The bank will soon offer business clients the fastest, most effective and most secure cross-border payments system. It is a significant moment for Terabank as it will be a pioneer to use Visa's cutting-edge platform, Visa B2B Connect, solidifying the bank’s commitment to innovation and providing top-tier services to SMEs and large corporate clients.
“As a Bank, we aim to provide our clients with fast, transparent, and secure services. Terabank’s enrollment in Visa B2B Connect will help strengthen business in Georgia and further build the financial services ecosystem for our corporate clients. Terabank’s participation in Visa B2B Connect contributes to the bank’s digital innovation agenda and enhances the partnership of businesses in Georgia with foreign counterparties,”- said Thea Lortkipanidze, Chief Executive Officer of Terabank.
Visa B2B Connect is an innovative, non-card-based multilateral platform delivering B2B cross-border payments to 107 countries worldwide, that are predictable, secure, and cost-effective for financial institutions and their corporate clients. Unlike traditional methods, Visa B2B Connect facilitates account-to-account transactions from customer accounts directly to beneficiary banks in a seamless manner within 24 to 48 hours, depending on the receiving country. This will create a competitive benefit for all commercial clients of the bank, and it will be possible to receive the service both remotely, through the Terabank mobile application, and over-the-counter at Terabank branches.
Since 1999, Terabank has held a significant place in the Georgian financial sector. Its mission is to Improve the lives of entrepreneurs, their employees, and their clients by fulfilling their business and personal financial needs. This is achieved by providing solutions, exceptional service, and personal attention to every single interested person. The implementation of Visa B2B connect is solidifying the bank’s commitment to innovation and providing top-tier services to SMEs and large corporate clients.