თუ გსურთ, ისარგებლოთ ინდივიდუალური საბანკო მომსახურებით და მიიღოთ განსაკუთრებული პირობები საბანკო პროდუქტებზე, PB პაკეტი საუკეთესო არჩევანია.
PB პაკეტი პრივილეგირებული საბანკო მომსახურებისა და სერვისების ერთობლიობაა, რომელიც მომხმარებელს მეტ კომფორტსა და მოქნილობას სთავაზობს.
ინდივიდუალური საბანკო მომსახურების პაკეტში შემავალი პროდუქტები და სერვისები:
• Visa პლატინუმი - სადებეტო ბარათი, რომლის გამოყენებაც შეიძლება როგორც სავაჭრო ობიექტებში, ასევე ბანკომატებში თანხის გასანაღდებლად;
• დამატებითი ბარათი PB პაკეტის მფლობელის ოჯახის წევრებისთვის, მათ შორის, არასრულწლოვანი პირებისთვის;
• განსხვავებული საპროცენტო განაკვეთი ვადიანი ტიპის ანაბრებზე;
• კონვერტაციის შეღავათიანი კურსი.
PB პაკეტის ღირებულებაა: თვეში - 5 ლარი, წელიწადში - 50 ლარი.
საოპერაციო მომსახურება
ლარის გადარიცხვა
0.05%, მინ. 0.7 ლარი/მაქს. 100 ლარი
დოლარის გადარიცხვა
0.15%  მინ. 10 აშშ დოლარი
ევროს გადარიცხვა (+სხვა ვალუტა)
0.15% მინ. 15 ევრო
ლარის განაღდება
0.15%*
ვალუტის განაღდება
0.35%*
*1 მილიონი ერთეულის შემთხვევაში განაღდების საკომისიო განისაზღვრება ინდივიდუალურად.
ბარათის მომსახურება
ტერაბანკის / ლიბერთი ბანკის ბანკომატი
თიბისი ბანკის ბანკომატი
1% min. 1 USD
საერთაშორისო ბანკომატი*
2% min. 3 USD
საერთაშორისო არხებში ეროვნული ვალუტით (GEL) ანგარიშსწორება
1.5% max. 10 GEL
* საზღვარგარეთ თანხის განაღდებისას კლიენტს შესაძლოა ჩამოეჭრას ბანკომატის მომსახურე ბანკის მიერ დადგენილი საკომისიო, რომელზეც ტერაბანკი პასუხისმგებლი არ არის. განაღდების დროს ბანკომატის ეკრანზე გამოდის შეტყობინება საკომისიოს შესახებ და კითხვა, სურს თუ არა მომხმარებელს ოპერაციის შესრულება.
თუ კლიენტი განაგრძობს თანხის განაღდების პროცესს - ეს ავტომატურად ნიშნავს მის თანხმობას bანკომატის მომსახურე ბანკის საკომისიოს გადახდის თაობაზე.
პაკეტში შემავალი პროდუქტები
მიმდინარე ანგარიშის გახსნა უფასო
მიმდინარე ანგარიშის მომსახურების საკომისიო უფასო
პაროლიანი ინტერნეტბანკი/მობაილბანკი/იმეილბანკინგი უფასო
SMS მომსახურება უფასო
ავტომატური გადახდები უფასო
მუდმივი საგადახდო დავალება უფასო
სტანდარტული ცნობის გაცემა უფასო
ბარათი უფასო
ბიზნესლაუნჯებით სარგებლობის წესები
1 ოქტომბრის შემდეგ, ნებისმიერი Visa პრემიუმ ბარათის მფლობელისთვის იცვლება ლაუნჯში შესვლის პირობები. კერძოდ,ლაუნჯში შესვლას მომხმარებლები შეძლებენ Visa Airport Companion აპლიკაციის ჩამოტვირთვის საშუალებით.
• პირველი ვიზიტის შემდეგ, Visa პრემიუმ ბარათების მფლობელები შეძლებენ ლაუნჯებით სარგებლობას, თუ ვიზიტამდე 35 დღით ადრე, საკუთარ ბარათზე ჯამურად უფიქსირდებათ მინიმუმ 1 500 ლარის ტრანზაქცია (იგულისხმება მხოლოდ პოს-ტერმინალებისა და ელ.კომერციის მეშვეობით განხორციელებული ტრანზაქციები, ბანკომატის საშუალებით შესრულებული ოპერაციები არ მოიაზრება). აღნიშნული პირობის დაკმაყოფილების შემთხვევაში, Visa Platinum ბარათების მფლობელები წლის განმავლობაში ლაუნჯში ვიზიტით ისარგებლებენ მაქსიმუმ 6-ჯერ, ხოლო Visa Infinite ბარათების მფლობელები ულიმიტოდ;
• იმ შემთხვევაში, თუკი ლაუნჯში ვიზიტამდე 35 დღით ადრე Visa Platinum ბარათის მფლობელს უფიქსირდება 5 000 ლარის ტრანზაქცია, ბარათის მფლობელი ლაუნჯში ვიზიტს ულიმიტო რაოდენობით შეძლებს;
*1 200-ზე მეტი აეროპორტის ბიზნეს ლაუნჯების სერვისს უზრუნველყოფს DRAGONPASS-ი.  დამატებითი ინფორმაცია იხილეთ Visa Infinite-ისა და Visa Platinum-ის გვერდებზე.

The PB package is a combination of privileged banking services that offer customers more comfort and flexibility.
Products and services included in the individual banking package:
- Visa Platinum, Gold and Classic - debit card, which can be used to withdraw money both in merchants and ATMs;
- Additional card for PB package holder's family members, including minors;
- Different interest rates on term deposits;
- Preferential conversion rate.
The cost of the PB package is: 5 GEL per month, 50 GEL per year.
DetailsTerms
| GEL transfer | 0.05%, min. 0.7 GEL /max. 150 GEL |
| USD transfer | 0.15% min. 10 USD |
| EUR transfer (+ other currency) | 0.15% min. 15 EUR |
| GEL withdrawal | 0.15%* |
| Currency withdrawal | 0.35%* |
*In the case of 1 million units, the withdrawal fee is determined individually.
ATM terabank / ATM Liberty |
ATM TBC |
1% min 1 USD |
ATM International* |
2% min 3 USD |
| Payments in national currency (GEL) on international channels |
1.5% max. 10 GEL |
* When withdrawing money abroad, the client may incur fees set by the ATM servicing bank, for which Terabank is not responsible. A message detailing the fee and prompting the user to confirm the transaction appears on the ATM screen during withdrawal.
By proceeding with the withdrawal, the client automatically consents to pay the commission charged by the ATM servicing bank.
| Current account opening | Free |
| Current account service fee | Free |
| Internet banking/mobile banking/email banking with password | Free |
| SMS service | Free |
| Automatic payments | Free |
| Standing payment order | Free |
| Issuance of standard notice | Free |
| Card | Free |
After October 1st, the conditions for lounge access will change for all Visa Premium cardholders. Specifically, users will be able to enter the lounge by downloading the Visa Airport Companion app.
- Visa Premium cardholders will receive their first visit as a gift, regardless of how many visits were used during the year 2024 (from January 1 to September 30);
- After the first visit, Visa Premium cardholders will be able to access lounges if, within the 35 days prior to the visit, they have made transactions totaling at least 1,500 GEL on their card. (This applies only to transactions made via POS terminals and e-commerce; ATM transactions are excluded.) If this condition is met, Visa Platinum cardholders can visit the lounge up to 6 times per year, while Visa Infinite cardholders have unlimited access;
- If a Visa Platinum cardholder has transactions totaling 5,000 GEL within 35 days before a lounge visit, they will be able to visit the lounge an unlimited number of times;
- Before each visit, the system will automatically check the transaction amount and determine the number of available visits.
*Over 200 airport business lounges are serviced by DRAGONPASS. For more information, see the Visa Infinite and Visa Platinum pages.