უმაღლესი კლასის სადებეტო ბარათი პრემიუმ კლასის მომსახურებებით. ბარათის მფლობელები სარგებლობენ ინდივიდუალური საკრედიტო ლიმიტებითა და VIP კლიენტებისთვის დაწესებული სპეციალური ტარიფებით.
ბარათის მახასიათებლები:
• ფასდაკლებები მსოფლიოს სხვადასხვა სავაჭრო თუ მომსახურების ობიექტში;
• 1 200-ზე მეტი აეროპორტის ბიზნესლაუნჯების სერვისით სარგებლობის შესაძლებლობა. Visa პრემიუმ ბარათის მფლობელი პირველ ვიზიტს მიიღებს საჩუქრად, პირველი ვიზიტის შემდეგ, Visa პრემიუმ ბარათების მფლობელები შეძლებენ ლაუნჯებით სარგებლობას, თუ ვიზიტამდე 35 დღით ადრე, საკუთარ ბარათზე ჯამურად უფიქსირდებათ მინიმუმ 1 500 ლარის ტრანზაქცია. აღნიშნული პირობის დაკმაყოფილების შემთხვევაში, Visa Platinum ბარათების მფლობელები წლის განმავლობაში ლაუნჯში ვიზიტით ისარგებლებენ მაქსიმუმ 6-ჯერ. ვიზიტების ლიმიტებსა და ბიზნესლაუნჯების შესახებ ინფორმაციის გადამოწმება Visa Airport Companion აპლიკაციის დახმარებითაა შესაძლებელი. იმ შემთხვევაში, თუკი ლაუნჯში ვიზიტამდე 35 დღით ადრე Visa Platinum ბარათის მფლობელს უფიქსირდება 5 000 ლარის ტრანზაქცია, ბარათის მფლობელი ლაუნჯში ვიზიტს ულიმიტო რაოდენობით შეძლებს;
• SMS შეტყობინებები ბარათზე განხორციელებული ტრანზაქციების შესახებ;
• ტერაბანკის ბარათების მფლობელთათვის თანხის გადარიცხვის შესაძლებლობა ტერაბანკის ნებისმიერ ბარათზე, ბანკომატის საშუალებით;
• საკრედიტო ლიმიტი (ოვერდრაფტი);
• ტერა ქულების დაგროვების შესაძლებლობა.
შეზღუდული ანგარიშსწორება აზარტული თამაშებისა და მაღალი რისკის მქონე ობიექტების მომსახურებით. (შესაძლებელია შეზღუდვის მოხსნა)
ბენეფიტები
• VIP მომხმარებლებისთვის დაწესებული სპეციალური ტარიფები;
• ინდივიდუალური საკრედიტო ლიმიტები;
• პრემიუმ კლასის  მომსახურება მთელი მსოფლიოს მასშტაბით.
ბარათის გაცემის საკომისიო 250 ლარი
ბარათის განახლება (ვადის გასვლასთან/დაზიანებსთან დაკავშირებით) 250 ლარი
წლიური მომსახურების საკომისიო 50 ლარი
* არასანქცირებული გადახარჯვა გულისხმობს კლიენტის ანგარიშზე ბანკის მიერ დაშვებული ლიმიტის ზემოთ გადაჭარბებას/გადახარჯვას ( ე.წ. უარყოფითი ნაშთი). არასანქცირებული გადახარჯვის შემთხვევაში, კლიენტი ვალდებულია დაუყოვნებლივ შეავსოს ანგარიშზე თანხა ნულოვანი ნაშთის ოდენობამდე.
ტერაბანკის ბანკომატიდან თანხის განაღდება 15 000 ლარი ან მისი ეკვივალენტი
ანგარიშსწორებისას 50 000 ლარი ან მისი ეკვივალენტი
ტერაბანკის ბანკომატიდან თანხის განაღდებისას  0.2%
პლასტიკური ბარათით თანხის განაღდება პარტნიორი ბანკის ბანკომატიდან* 0.2%
თანხის განაღდება პარტნიორი ბანკის სალაროდან* 0.7% მინ. 0.6 ლარი
საერთაშორისო არხებში ეროვნული ვალუტით (GEL) ანგარიშსწორება**** 1.5% მაქს: 10 ლარი
*** საზღვარგარეთ თანხის განაღდებისას კლიენტს შესაძლოა ჩამოეჭრას ბანკომატის მომსახურე ბანკის მიერ დადგენილი საკომისიო, რომელზეც ტერაბანკი პასუხისმგებლი არ არის. განაღდების დროს ბანკომატის ეკრანზე გამოდის შეტყობინება საკომისიოს შესახებ და კითხვა, სურს თუ არა მომხმარებელს ოპერაციის შესრულება.
ბიზნესლაუნჯებით სარგებლობის ახალი წესები
1 ოქტომბრის შემდეგ, ნებისმიერი Visa პრემიუმ ბარათის მფლობელისთვის იცვლება ლაუნჯში შესვლის პირობები. კერძოდ,ლაუნჯში შესვლას მომხმარებლები შეძლებენ Visa Airport Companion აპლიკაციის ჩამოტვირთვის საშუალებით. (App Store, Google Play)
როგორ ვიპოვო პროგრამაში ჩართული ლაუნჯები აეროპორტში?
აპლიკაციის Explore ველში, შეგიძლიათ დაათვალიეროთ ხელმისაწვდომი ლაუნჯები სასურველი ქვეყნისა და აეროპორტის შერჩევისას. მთავარ გვერდზე მოცემული სწრაფი ბმული გადაგამისამართებთ ლაუნჯების ჩამონათვალზე.
შეიძლება ლაუნჯში სტუმრებთან ერთად შესვლა? აუცილებელია მათთან ერთად ვმოგზაურობდე?
დიახ, თქვენ შეგიძლიათ ლაუნჯში სტუმრებთან ერთად შესვლა. სტუმრები თქვენი რეისით უნდა მგზავრობდნენ. თუ თქვენთვის ხელმისაწვდომი არ არის უფასო სტუმრის ვიზიტი, შეგიძლიათ მოიწვიოთ სტუმარი/სტუმრები და გადაიხადოთ $32 ერთ ადამიანზე ერთი ვიზიტისას. თანხა პირდაპირ ჩამოგეჭრებათ თქვენ მიერ დარეგისტრირებული Visa ბარათიდან.
რატომ მითხრეს უარი ლაუნჯში შესვლაზე?
თუ ლაუნჯში თავისუფალი ადგილი აღარ არის, თქვენ ვერ შეძლებთ შესვლას. ამ დროს თქვენ შეგიძლიათ ისარგებლოთ Visa Airport Companion (VAC) აპლიკაციით და მისი მეშვეობით შეამოწმოთ სხვა ლაუნჯების ხელმისაწვდომობა. დამატებითი კითხვების შემთხვევაში შეგიძლიათ მიმართოთ აპლიკაციის დამხმარე ჯგუფს Help სექციაში მოცემული საკონტაქტო ბმულის საშუალებით.
რა შედის ჩემს საწევროში?
აპლიკაციაში არსებული Membership სექციის დახმარებით შეგიძლიათ ნახოთ რამდენ უფასო ვიზიტს ითვალისწინებს თქვენი საწევრო. ამის ნახვა შესაძლებელია როგორც მთავარ გვერდზე, ისე Membership სექციაში.
ჩემი LoungeKey/Priority Pass საწევრო კვლავ იმუშავებს? ისევ შემიძლია LoungeKey აპლიკაციით სარგებლობა?
2024 წლის 1 ოქტომბრიდან, თქვენი Priority Pass ან LoungeKey საწევროები აღარ იმოქმედებს. ლაუნჯებზე წვდომის მისაღებად უნდა დარეგისტრირდეთ Visa Airport Companion აპლიკაციაში.
როგორ შევიდე ლაუნჯებში?
ლაუნჯში შესასვლელად აუცილებელია, რომ წარუდგინოთ თქვენი საწევროს QR კოდი ლაუნჯის თანამშრომელს. თუ გაქვთ დარჩენილი ვიზიტები, ამ შემთხვევაში ლაუნჯში შესვლისას ავტომატურად გამოაკლდება თქვენს ვიზიტების საერთო რაოდენობას ვიზიტი. ხოლო იმ შემთხვევაში თუ არცერთი უფასო ვიზიტი არ არის თქვენთვის ხელმისაწვდომი, შესაბამის Visa ბარათზე ჩამოგეჭრებათ $32. საწევროს QR კოდის გახსნა შესაძლებელია აპლიკაციის მთავარ გვერდზე Membership ღილაკის საშუალებით.
შემიძლია ვისარგებლო ფიზიკური ბარათით ლაუნჯში შესასვლელად?
ლაუნჯში შესვლას მხოლოდ მობილური აპლიკაცია Visa Airport Companion-ის საშუალებით შეძლებთ, მას შემდეგ რაც თქვენი საწევროს QR კოდს წარუდგენთ ლაუნჯის თანამშრომელს.
რა მოვიმოქმედო თუ აპლიკაციაში ვერ დავრეგისტრირდი ან ვერ გავიარე ავტორიზაცია?
თუ დარეგისტრირების პროცესში შეგექმნათ პრობლემა დაუკავშირდით მომხმარებელთა დახმარების ცენტრს, რეგისტრაციის გვერდზე Help სექციაში მოცემული საკონტაქტო ბმულის საშუალებით. თუ უკვე დარეგისტრირებული ხართ აპლიკაციაში და თქვენს ანგარიშზე შესვლას ვერ ახერხებთ, ისარგებლეთ Forgot Password ფუნქციით. თუ კვლავ ვერ შეძლებთ შესვლას, დაუკავშირდით მომხმარებელთა დახმარების ცენტრს, login-ის გვერდზე Help სექციაში მოცემული საკონტაქტო ბმულის საშუალებით.

Card features include:
• Access to more than 1,200 airport business lounges is available. Visa Premium cardholders receive their first visit as a complimentary gift. After the first visit, cardholders can continue to use the lounges if they have made transactions totaling at least 1,500 GEL on their card within the 35 days prior to the visit. If this condition is met, Visa Platinum cardholders can visit the lounge up to 6 times per year. Information about visit limits and lounge availability can be checked using the Visa Airport Companion app. If a Visa Platinum cardholder has transactions totaling 5,000 GEL within 35 days before visiting the lounge, they will be able to visit the lounge an unlimited number of times;
• High withdrawal and spending limits;
• SMS notifications for card transactions;
• Transfer capability to any Terabank card via ATM for Terabank cardholders;
• Security services for card operations;
• Access to credit limit (overdraft);
• Accumulation of Tera Points.
Limited settlement with services of gambling and high-risk facilities. (Restriction can be removed)
Benefits
• Tailored rates for VIP customers;
• Personalized credit limits;
• Premium services available globally.
Card validity 2 year
Annual service fee GEL 250
Card upgrade (due to loss/damage)     GEL 250
Service fee for the amounts transferred from the internet sites, or the refunded amounts from the operations performed through terminals abroad
Limits for Cash Withdrawal and Settlement
Cash withdrawal from ATM GEL 15 000 or its equivalent
Cash withdrawal at Terabank's branch Unlimited
Settlement GEL 50 000 or its equivalent
Cash Withdrawal and Settlement Fees
Cash withdrawal in GEL from Terabank’s branch
Cash withdrawal in foreign currency  from Terabank’s branch
Cash withdrawal from Terabank's ATM
POS terminal settlement fee     0%
Cash withdrawal from the partner bank's ATM*
Cash withdrawal from the partner bank's counter*
Fee for each card transaction appeal**
Cash withdrawal from another bank's counter 2.5%  min. USD 3.5
Transfer funds to a Terabank card using a Terabank ATM
Adding the card to the local stop-list
Adding the card to the international stop-list (for a duration of 2 weeks)
Withdraw cash using a debit card from any other bank's ATM (domestic and international)***
Currency conversion fee for transactions made in a currency other than the card account's currency
** In the event of reimbursement through insurance, clients will not incur appeal fees. The bank will cover this expense.
*** When withdrawing money abroad, clients may encounter fees set by the ATM servicing bank, for which Terabank bears no responsibility. During the withdrawal process, a message regarding the commission appears on the ATM screen, prompting the customer to confirm their consent to proceed with the transaction, thereby agreeing to pay the ATM servicing bank's commission.
****In international channels, a commission will apply when paying in national currency (GEL).
New Rules for Using Business Lounges
After October 1st, the conditions for lounge access will change for all Visa Premium cardholders. Specifically, users will be able to enter the lounge by downloading the Visa Airport Companion app. (App Store, Google Play)
*Over 200 airport business lounges are serviced by DRAGONPASS.
How can I find the lounges participating in the program at the airport?
In the Explore section of the app, you can browse available lounges by selecting the desired country and airport. A quick link on the main page will redirect you to the list of lounges.
Can I enter the lounge with guests? Do I have to travel with them?
Yes, you can enter the lounge with guests, but they must be traveling on the same flight as you. If a free guest visit is not available, you can invite guests and pay $32 per person per visit. The amount will be debited directly from your registered Visa card.
Why was I denied access to the lounge?
If the lounge is full, you will not be able to enter. You can use the Visa Airport Companion (VAC) app to check the availability of other lounges. For additional questions, you can contact the app support team through the contact link in the Help section.
What is included in my membership?
In the Membership section of the app, you can view how many free visits are included with your membership. This information is available on both the home page and in the Membership section.
Will my LoungeKey/Priority Pass membership still work? Can I still use the LoungeKey app?
As of October 1, 2024, your Priority Pass or LoungeKey memberships will no longer be valid. You must register with the Visa Airport Companion app to access the lounges.
How do I access the lounges?
To enter the lounge, present your membership QR code to a lounge employee. If you have remaining visits, one visit will automatically be deducted when you enter. If no free visits are available, $32 will be charged to your registered Visa card. The membership QR code can be accessed via the Membership button on the app's main page.
Can I use a physical card to access the lounge?
No, you can only enter the lounge using the Visa Airport Companion mobile app by presenting your membership QR code to a lounge employee.
What should I do if I can't register or authenticate in the app?
If you encounter a problem during registration, contact customer support via the contact link in the Help section on the registration page. If you're already registered but can't access your account, use the Forgot Password function. If you're still unable to log in, contact the Customer Support Center via the contact link in the Help section on the login page.